Krótka historia charmsów

Dla wielu osób charmsy kojarzą się z nowoczesnymi trendami. Jednak ich historia sięga czasów prehistorycznych, gdzie ludzie robili sobie bransoletki z elementów takich jak muszle czy kamienie, które często stanowiły symbole różnych ważnych wydarzeń. Natomiast w kolejnych epokach były one wykonywane z cennych kruszców.

Do czasów współczesnych wróciły w nieco zmienionej formie wykonania, natomiast ich znaczenie pozostało nadal symboliczne. To wszystko za sprawą tego, że biżuteria ta często wyraża nas, podkreśla nasze upodobania, charakter lub ma znaczenie symboliczne.

Wybierając konkretne modele zawieszek charms, możesz pokazywać swoje emocje, przekonania, pasje czy wspomnienia. Co ważne możesz je zmieniać tak, aby kolejne elementy pasowały do Twoich aktualnych upodobań.

Na sam początek dobierz odpowiednią bransoletkę do charmsów

Zanim oddasz się pasji nabywania kolejnych zawieszek, wybierz odpowiednią bransoletkę. Opcji w tek kwestii jest kilka, my jednak polecamy złotą bransoletę do charmsów. Z racji na swoje unikatowe sploty i symbolikę koloru złotego, który kojarzy się m.in. z obfitością i mądrością, cieszy się ona dużym zainteresowaniem.

Następnie dobierz swoje pierwsze zawieszki. Z doświadczenia wiemy, że najczęściej wybieranym kształtem jest złoty charms serce. Być może wynika to z pewnej uniwersalności tego kształtu. Popularnością cieszy się też złoty charms love koniczynka.

Wybierz swój ulubiony kształt i zbieraj kolekcję charmsów, która odzwierciedli Twoje wnętrze i doda elegancji.